KAPITUŁA GENERALNA 2016

W dniach od 2-27 kwietnia 2016 roku odbyła się Kapituła Generalna Sióstr Saletynek. Spotkanie 30-tu przedstawicielek z jedenastu krajów świata, odbyło się w Quézac, w południowej Francji. Nasz kraj reprezentowała s. Myrna Cariaga SNDS, z rzeszowskiej wspólnoty.


Od wielu miesięcy, delegowane Siostry otoczone były gorącą modlitwą płynącą z wszystkich krajów i prowincji Zgromadzenia. Kapituła rozpoczęła się siedmiodniowymi rekolekcjami oraz uroczystą Mszą Świętą w zabytkowym Sanktuarium w Conquse, której przewodniczył ks. bp Bruno Grua.


Atmosfera modlitwy, ciszy i skupienia wydały obfite owoce. Opracowano m.in. nową konstytucję Zgromadzenia, w związku z planowanym przejściem na prawo papieskie. Po ukończeniu żmudnych prac, wszystkie Siostry udały się do malowniczego miasteczka Rocomadour, usytuowanego na urwistym skalnym zboczu, nad którym wznosi się średniowieczne Sanktuarium.


WYBORY RADY GENERALNEJ

W niedzielę 24. kwietnia odbyło się głosowanie i wybrana została nowa Rada Generalna. Siostrą Generalną została ponownie wybrana s. Elisabeth Guiboux SNDS, Francuzka. Towarzyszyć jej będą Siostry pochodzące z Madagaskaru s. Estelle Razafintatovo SNDS (asystentka), s. Gloria Nangueve SNDS, s. Jeanne Odette Rafaramalala SNDS oraz pochodząca z Filipin s. Sonia Silvero SNDS.

Nowa Rada Generalna wraz z delegatkami z jedenastu krajów podjęła ważne decyzje dotyczące przyszłości Zgromadzenia.

W kolejnych dniach Siostry odwiedziły niektóre ze Wspólnot żyjących na terenie Francji oraz spotkały się z przedstawicielami Przyjaciół Sióstr Saletynek z całego kraju. Zwieńczeniem tych wydarzeń była dziękczynna modlitwa u stóp Pięknej Pani w La Salette, gdzie wytryska duchowe źródło i początki Zgromadzenia.